orzechy ziemne

Orzechy ziemne prażone

Orzechy ziemne - fistaszki, prażone, niesolone. Nazywane "złotem Inków".

Orzechy ziemne, czyli fistaszki, to jedne z najbardziej popularnych orzechów na świecie, zwłaszcza w Europie i Stanach Zjednoczonych. Orzechy ziemne Coco Farm są prażone, niesolone co stanowi zdrowszą alternatywę dla orzeszków solonych.

Orzechy ziemne to jedne z najpopularniejszych orzeszków goszczące na stołach na całym świecie, szczególnie w Europie i Stanach Zjednoczonych. Orzechy arachidowe można znaleźć w wielu gotowych produktach takich jak masło orzechowe czy batony. Orzeszki ziemne to świetna, wciągająca przekąska nie tylko w pracy, szkole czy uczelni ale też np. podczas oglądania filmu. Orzeszki ziemne to popularna przystawka podczas spotkań rodzinnych i towarzyskich. Orzeszki arachidowe są wspaniałym dodatkiem do wielu potraw, można dodawać je m.in. do azjatyckich dań gotowanych w domu, na bazie orzeszków można również przegotować domowe masło orzechowe czy batoniki. Orzechy ziemne Coco farm są niesolone i stanowią zdrowszą alternatywę dla solonych orzeszków.

Wartości odżywcze orzechów arachidowych:

Poza pysznym smakiem, prażone orzeszki ziemne to prawdziwe bogactwo wielu witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Orzeszki ziemne to nie tylko wysoka zawartość błonnika oraz białka. Orzechy arachidowe to również skarbnica minerałów takich jak: mangan, fosfor, magnez, potas i cynk. Dodatkowo prażone orzechy ziemne, zawierają witaminy z grupy B, w szczególności niacynę (wit. B3) a także, witaminę E, zwana „witaminą młodości”.

Orzechy ziemne zastosowanie w diecie:

Ze względu na bogate wartości odżywcze, prażone orzechy ziemne powinny być włączone do diety osób aktywnych fizycznie, sportowców oraz osób na dietach ograniczających spożycie węglowodanów, takich jak lchf czy dieta ketogeniczna. Orzechy ziemne mają niski indeks glikemiczny i mogą być spozywane przez osooby na diecie diabetycznej, Świetnie sprawdzą się również w diecie ucznia, jako pełnowartościowa przekąska bez cukru i bez soli.

Orzeszki ziemne zastosowanie w kosmetyce:

Olej z orzeszków arachidowych wykorzystywany jest w kosmetyce jako składnik odżywiający skórę. Dodatkowo, niacyna oraz witamina E zawarte w orzechach ziemnych dbają o zdrowy wygląd skóry „od wewnątrz”.

Ciekawostka o orzeszkach ziemnych:

Orzeszki ziemne to owoce orzachy podziemnej, rośliny strączkowej zaliczanej do rodziny bobowatych. Podobnie jak fasola czy groch nasiona orzachy ukryte są w strąkach, a zatem popularne fistaszki to tak naprawdę nasiona, a nie orzechy.