maka kokosowa

MĄKA KOKOSOWA
100% ORGANIC VIRGIN

z odolejowanego surowego miąższu ekologicznych kokosów

Mąka kokosowa Coco Farm 100% Organic Virgin pozyskiwana jest z najwyższej jakości, wyselekcjonowanych i ręcznie zrywanych, orzechów kokosowych. Uprawiane tradycyjnymi metodami palmy kokosowe, rosną na ekologicznych, certyfikowanych i kontrolowanych farmach. Powstaje przy użyciu tradycyjnych metod, polegających na mieleniu odwodnionego i odtłuszczonego, surowego miąższu kokosowego. Dzięki tym pracochłonnym zabiegom mąka kokosowa Coco Farm zachowuje bogactwo składu oraz delikatny zapach i smak kokosa.

Bezglutenowa mąka kokosowa Coco farm jest odpowiednia dla osób cierpiących na celiakię. Wysoka zawartość błonnika pokarmowego powoduje, że jest polecana dla osób stosujących diety wysokobłonnikowe.

100% organiczna, dziewicza mąka kokosowa

  • czysta, organiczna mąka kokosowa, bez jakichkolwiek dodatków,
  • z surowego miąższu kokosowego, tłoczonego i mielonego na zimno
  • nieoczyszczana, o delikatnym zapachu i smaku kokosa,
  • nie z wiórków kokosowych i nie z suszonego miąższu
  • bez konserwantów

 

  • Skład: 100% organiczna mąka kokosowa, pozyskiwana z orzechów kokosowych, pochodzących z ekologicznych, certyfikowanych upraw Archipelagu Filipińskiego.
  • produkt certyfikowany BIO

Zastosowanie mąki kokosowej

Mąka kokosowa doskonale nadaje się do przygotowania chleba, ciast, gofrów, omletów, naleśników, panierek oraz do zagęszczania zup. Na surowo jest świetnym dodatkiem do deserów, koktajli, smoothie, jogurtów, musli, sałatek, sosów i dipów sałatkowych.

W diecie bezglutenowej mąka kokosowa może być stosowana jako wyłączny składnik wypieków (specjalne przepisy dla mąki kokosowej) lub jako dodatek do innych mąk bezglutenowych.

W diecie wysokobłonnikowej można ją stosować jako minimum 30-procentowy dodatek do zwykłej mąki. Należy jednak pamiętać o zwiększeniu użycia płynów (wody, mleka, tłuszczu czy jaj) w ilości odpowiadającej dodanej porcji mąki kokosowej.