Lody, lody dla ochłody! Znany slogan towarzyszy nam co lato zachęcając do chwili małej, słodkiej przyjemności  rozpływającej się w ustach. Ale co jeśli jesteśmy na diecie i musimy unikać popularnych lodów dostępnych w sklepach ze względu na dużą zawartość cukru? Wystarczy przygotować lody samodzielnie w domu, korzystając z przepisów dostępnych w Internecie lub dając się ponieść swojej wyobraźni. W domowych warunkach możemy stworzyć przepyszne kombinacje tworząc lody bez cukru i bez składników które musimy eliminować ze swoje diety.  Poniżej przedstawiamy przepis na keto lody kokosowe bez cukru, za to z energetycznymi kwasami MCT. Lody na bazie miąższu kokosowego to świetna alternatywa nie tylko dla osób będących na diecie ketogenicznej, ale również dla wegan czy diabetyków.

Co będzie potrzebne do przygotowania domowych lodów kokosowych z  MCT?

miąższ koksowy Coco Farm

– woda

olej MCT w proszku

erytrytol

– jeśli lubisz orzechy możesz pokroić na małe kawałki np. migdały lub orzechy pecan

– natomiast, jeśli wolisz bardziej owocowe smaki to przygotuj kilka sztuk borówek, czy truskawek

Domowe keto lody kokosowe bez cukru
Przepis na keto lody z dodatkiem MCT

Sposób przygotowania – keto lody bez cukru:

Na początek przygotuj mleczko kokosowe, w tym celu wymieszaj 100g miąższu kokosowego i 300g ciepłej wody. Mieszaj do całkowitego rozpuszczenia się miąższu. Dodaj 2 łyżki erytrytolu, 1 łyżkę oleju MCT w proszku oraz pokrojone orzechy lub owoce…. Albo jedno i drugie 😉

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki i przelej gotową mieszankę na keto lody do foremek. Włóż lody do zamrażalki, najlepiej na noc aby następnego dnia móc po nie sięgnąć o dowolnej godzinie.

Dlaczego polecamy w naszych przepisać przygotować mleko koksowe samodzielnie? W ten sposób wiemy z czego jest przygotowane mleko i jakie są jego składniki. Miąższ kokosowy Coco Farm to po prostu zmielony miąższ świeżych kokosów z Filipin, zamknięty w słoiku. Dodatkowo posiada on certyfikat ekologiczny potwierdzający naturalność i wysoką jakość produktu. Niestety w gotowych mleczkach kokosowych możemy spotkać się z dodatkiem emuglatorów i stabilizatorów pochodzenia syntetycznego, które nie są  dobre dla naszego zdrowia. Kiedy możemy wybierajmy naj najbardziej naturalne produkty.

Polecamy również sprawdzić przepis na domowe wegańskie lody kokosowo orzechowe, wystarczy zamienić miód i syrop kokosowy słodzikiem, najlepiej erytrytolem aby przygotować kolejne keto lody.

2 komentarze do “Keto lody bez cukru domowej roboty. Przepis na domowe lody kokosowe z dodatkiem MCT.”

  1. Pingback: Lody domowe bez cukru. Przepis na lody wegańskie orzechowo kokosowe

  2. Pingback: Olej MCT zastosowanie i właściwości. Czym jest olej MCT w proszku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *